İstanbul Web Tasarım

 • SEO Nedir?


  Günümüzde yaygın biçimde duyulan internet ve dijital ortamların gelişmesine paralel olarak ortaya çıkan SEO web sitelerinin arama motorlarına uygun biçimde optimize eden çalışmalardır. Uygulanan doğru SEO işlemler sayesinde ilgili web sayfasının üst sıralara çıkması mümkün hale gelmektedir. SEO işlemlerinin genel amacının web sayfalarında kullanılan arama motorlarında üst sıralara çıkmasına olanak tanımaktır. Kuruma ait web sitelerinde yer alan hizmet ve ürünlerin daha geniş kitlelere yayılması SEO çalışmaları ile mümkün olmaktadır. Teknik açıdan değerlendirildiğinde iki grupla ifade edilen SEO çalışmaları:

 • Site içi,
 • Site dışı şeklinde ifade edilmektedir.
 • Birçok farklı firma tarafından kurumlar için gerçekleştirilen SEO çalışmalarının amacına uygun yapılıp yapılmadığını bilmek gerekir. İstanbul Seo uzmanı olarak hizmet sunan firmamız farklı kurumların web sitelerini arama motorlarında üst sıralara taşıyabilmektedir. Kaliteli hizmet anlayışı ve uzman kadrosu ile işi olması gerektiği gibi gerçekleştiren firmamız başarılı sonuçlar elde etmektedir.


  SEO neden gereklidir?


  Firmalar sektörleri ile ilgili olarak arama motorlarında kullanıcılar tarafından ilk sıralarda görülmek istemektedir. Rekabetin yoğun olduğu ortamda aynı alanda hizmet sunan firmalar bulunmaktadır. Bu firmalar arasından sıyrılarak en üst sıralarda yer alabilmek için doğru bir SEO çalışması yapılmalıdır. İstanbul Seo uzmanı olarak hizmet sunduğumuz firmalara bu konuda tam destek sunmaktayız. SEO çalışmaları neden önemlidir hususu genel olarak değerlendirildiğinde:

 • Web sitelerinin ziyaretçi sayılarının artması,
 • Sektörelbazda kullanılan anahtar kelimeler ile aramalarda üst sıralara çıkmak,
 • Marka bilinirliliğini arttırmak,
 • Potansiyel müşterileri ve ziyaretçi etkileşimi arttırmak,
 • Web sitesindeki ürün ya da hizmetin hedef kitleye ulaşmasını sağlamak şeklinde belirtilmektedir.

Bahsi geçen gereksinimlerden dolayı web sitelerinde dijital pazarlamanın ekonomik yöntemlerinden olan SEO çalışmaları yürütülmektedir. Doğru olarak yapılan SEO ve içerik çalışmaları kurum ve bireylerin hizmet satışlarının ve markalarının bilinirliklerinin artmasını sağlamaktadır. Web siteleri ürün ve hizmet tanıtımının yaygın olarak yapıldığı mecralar olarak tarif edilmektedir. Kolay reklam özelliği taşıyan web sitelerinde yapılan SEO çalışmaları ile mükemmel geri dönüşlerin kazanılması mümkün olmaktadır.

SEO Çalışmaları neyi amaçlar?


SEO çalışmaları birçok arama motorunda tanınırlığın artması noktasında tercih edilmektedir. Site içi ve site dışı çalışmaları içeren SEO sayesinde firma ürün ve hizmetler ilk sıralarda gösterilerek kullanıcılara ulaştırılmaktadır. Arama motorlarının ortaya çıkması ile beraber kullanıcılar istedikleri her türlü siteyi, ürünü, hizmeti aratabilecek duruma gelmiştir. Günümüzde web siteleri için önemli hale gelen arama motorları kullanıcılara direkt ulaşan kanallardır. Bu nedenle her firma ürün veya hizmetinin mutlaka bu mecralarla ön sıralarda yer almasını istemektedir. Bu çalışmaları İstanbul seo uzmanı olarak kaliteli hizmet politikası ile yürüten firmamızdan alarak başarılı dönüşler elde etmek mümkündür. Peki SEO çalışmaları neyi amaçlar? İstanbul Seo uzmanı firma olarak amaçlara ne tür katkılar sağlamaktadır?

Arama motorlarında ilk sıralarda bulunan web siteleri en fazla tıklananlardır. SEO çalışmaları ile firmaların ilk sıralara yükseltilmesi amaçlanmaktadır.

İyi bir kullanıcı ve web sitesi deneyimi oluşturulması için SEO çalışmaları yapılmaktadır.

Kullanıcılar genel olarak arama motorlarının ilk sıralarda gösterdiği web sitelerini daha güvenilir buldukları için bu sitelere yönlenmektedir.

Rekabet avantaj sağlanmasına destek olan SEO çalışmaları sayesinde daha fazla kullanıcıya ulaşılması mümkün olur. Bu durumda daha fazla satış yapılması mümkün hale gelir.

Yüzdelik oranla değerlendirildiğinde tıklanmaların %30’unun arama motorlarında ilk sıralarda olduğu görülmektedir. %2’lik kısmının ise sayfanın 9. ya da 10. sıradaki sitelere yönelik olarak gerçekleştirildiği görülmektedir.

Düşük bütçeli SEO yapılandırmasından ciddi gelir elde edilebilmektedir. Mütevazi bedeller ödeyerek İstanbul seo uzmanı tarafından gerçekleştirecek çalışmalar neticesinde firmaların hizmet ve ürün satışlarının artması mümkün olmaktadır.

Ölçülebilir uygulamalar sunan SEO çalışmaları pozitif sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. 


SEO hakkında bilinmesi gereken temel bilgiler

SEO nedir ve nasıl yapılır? gibi sorular bu çalışmanın ne kadar önemli olduğu hususunu gündeme getirmektedir. Farklı pek çok dinamiği olan yapının karmaşık olduğu düşünülebilir ancak bunun bu şekilde olmadığı bilinmelidir. İstanbul Seo uzmanı olarak yapılan çalışmalarda müşterilerimizin bilmesi gereken temel bilgiler bulunmaktadır. Biz firma olarak bu bilgiler ışığında detaylı çalışmalar gerçekleştirerek kaliteli hizmet, tatmin edici geri dönüşler sağlamaktayız. Firma hizmet standartları doğrultusunda gayretli yapılan çalışmalar neticesinde ortaya birçok olumlu sonuç çıkmaktadır. Belirtilebilecek temel bilgiler:

Alan adı, İçerik pazarlaması, Teknik açıdan SEO, Bağlantı kurma, Ölçme ve analiz gerçekleştirmedir. İstanbul Seo uzmanı ile sayfayı otoriter hale getirmek

Firmaların talepleri üzerine gerçekleştirilecek olan SEO çalışmalarında büyük resmi net olarak görmek önemlidir. SEO temel hedefine bakıldığında anahtar kelimelerin doğru sıralamalarla siteyi ön sıralara taşıması sonucu ortaya çıkmaktadır. Bu şekilde trafik artışı sağlanan sitede ürün satışları artış gösterebilecektir. SEO çalışmalarının ortak noktasına bakıldığında otoriter bir sayfa oluşumu dikkat çekmektedir. Site içi ya da dışı iyileştirmeler gerçekleştirerek web sitesini kullanıcıların pratik şekilde tıklayabileceği pozisyona getirmek oldukça önemlidir. SEO çalışmaları değerlendirildiğinde kullanıcı deneyimlerinin iyileştirmeleri ön plana çıkardığı görülmektedir. İstanbul seo uzmanı firma çalışmaları ile tam olarak istenen sayfa trafiğini oluşturmaktadır. Alan adı ve sayfa otoritesi arama sonuçlarında hangi sıralarda bulunulacağını tahmin etme noktasında destek sunmaktadır. Seo aracında mevcut puan ne kadar yüksek olursa sıralamalarda o kadar yukarı çıkma şansı elde edilmiş olur. Alan adı puanlamasının yüksek olması güvenilir bir web sitesine sahip olunduğunu göstermektedir. Site içerisinde bulunan sayfalar özelde ne kadar otoriter olunduğunu göstermektedir.

İstanbul Seo uzmanı ile içerik pazarlaması

SEO çalışması ile içerik pazarlaması birbirleri ile oldukça alakalı iki çalışma biçimidir. Kullanıcıların aradıklarına cevap sunan içerikler oluşturulması sureti ile hedef olan anahtar kelimeler için optimizasyon sağlanır ve sıralamalarda üst sıralara çıkmak mümkün hale gelir. Firma sitelerinin özellikle özgün içerik oluşturması gerekmektedir. Bu noktada firma ürün ve hizmet bilgileri profesyonel şekilde yazılmalıdır. İstanbul Seo uzmanı çalışmaları arasında yer alan içerik pazarlama stratejileri ile ilgili detaylı bilgiyi iletişim kurarak edinmeniz mümkündür.

İstanbul Seo Uzmanı ile Teknik SEO ve Bağlantı Kurma

Anlaşılması güç olarak görünen teknik seo çalışmaları sanıldığının aksine kolaylıkla öğrenilebilmektedir. Site haritalarının oluşturularak Google üzerinden tanıtılması ve Robots.txt dosyasının istenmeyen sayfaları indekslenmesi engellenebilmektedir. Bunun için bağlantı kurma çalışması ile farklı web sitelerinden sayfaya gelen bağlantılar sitelerin arama sonuçlarında yüksek sıralamalar elde etmesine yardımcı olmaktadır. Temel amaç birbirinden bağımsız web sitelerinde ürün ve hizmetlerle alakalı olarak içerik oluşturarak marka tanıtımını yapmak ve arama motorlarında güvenilir web sitesi profili oluşturmaktadır. Faydalı bütün bağlantılara sahip olmak için uygulanması gereken bazı stratejiler bulunmaktadır. İstanbul Seo uzmanı çalışmaları bu hususta ciddi uygulamalar sunmaktadır.

İstanbul Seo uzmanı ölçme ve analiz sonuçları ile ilgili çalışmalar

SEO çalışmalarının yapıldığı firmaların web sitelerinde en önemli hususların başında elde edilen sonucun ölçülmesi bulunmaktadır. İstanbul Seo uzmanı firma olarak sunduğu SEO çalışmaları ile kesin olarak doğru ölçümler gerçekleştirmektedir. Analizlerin yapılması, sonuçların ölçümlenmesi, elde edilen verilerin yorumlanması, stratejilerde yapılması gereken değişiklikler SEO çalışmalarını oluşturmaktadır. Bu standartların takip edilememesi halinde başarılı bir sonuç elde edilmesi imkansızdır. SEO çalışmaları ile ilgili olarak Google Analytics ve Search Console gibi altyapılarla çalışarak metriklerin incelenmesi, raporlanması ve yeni stratejilerin belirlenmesi mümkün olmaktadır.